AEX nog steeds in kritieke fase

Het beeld is na het zetten van de (voorlopige?) bodem op 374,09 punten de afgelopen weken zeer volatiel te noemen, met nog altijd die grote bewegingen, die meestal snel weer tot een einde komen. Op het… Het beeld is na het zetten van de (voorlopige?) bodem op 374,09 punten de afgelopen weken zeer volatiel te noemen, met nog altijd die grote bewegingen, die meestal snel weer tot een einde komen. Op het moment van schrijven (donderdag voorbeurs) is het niet anders met een AEX die maandag nog rond 414 punten noteerde en op dinsdag tot onder de 400-puntengrens wist te koersen op basis van slechts een negatieve sessie op Wall Street. Technisch bezien, is er deze week sprake van een verzwakking omdat de index het laagste punt van vorige week neerwaarts heeft uitgenomen (406 punten). Zolang de graadmeter onder dat niveau blijft sluiten, moeten we rekening houden met lagere koersen in de komende periode.
Vanuit de Elliott Wave theorie lijkt de gehele beweging vanaf de bodem op 374,09 punten vooralsnog correctief vanwege de alsmaar overlappende golfjes, wat zou kunnen betekenen dat de gifbeker op de wat langere termijn nog altijd niet leeg is.
Voorkeursscenario
• De top werd geplaatst op 496,12 punten.
• Golf 1 neerwaarts werd vervolgens geplaatst op 473,02 punten.
• Golf 2 (herstel) kwam ten einde op 487,86 punten (precies rond het 61,8% Fibonacci retracement niveau bij 487,50 punten).
• Golf 3 werd geplaatst op 452,48 punten.
• Golf 4 werd vervolgens geplaatst op 464,32 punten (tussentijds herstel).
• Golf 5: geplaatst op 374,09 punten?
In de laatste update voor mijn vakantie (week 30) had ik het over een eerste herstel dat tot 420 punten zou kunnen reiken. In de tussentijd zagen we een hoogste punt op 417,42 punten, waarna er deze week weer een serieuze daling begon. In mijn beleving heeft deze daling een koersdoel van 395-390 punten en daarna wordt het verloop zeer belangrijk voor de verdere ontwikkeling. Het spreekt voor zich dat de index absoluut niet meer onder 374,09 punten mag komen om verdere dalingen vanuit het patroon te voorkomen. Mocht dit toch gebeuren, dan houd ik rekening met een volgend koersdoel van om en nabij 350 punten, maar laten we op dit moment niet te ver voor de muziek uit gaan lopen. Zolang de index echter onder 406 punten blijft, zou ik uitermate voorzichtig zijn met de aankoop van aandelen.
Conclusie week 34
Na het bereiken van de 420-puntenzone via een soort ‘kruipdoor-sluipdoor-patroon’ lijkt de weg naar het zuiden weer te zijn ingeslagen, waarbij ik een eerste koersdoel heb van 395 á 390 punten. Deze daling kan in principe verder doorlopen. Zolang de AEX (op slotbasis) onder 406 punten blijft koersen, blijft het in deze fase oppassen geblazen, want een verdere daling is zeker niet uit te sluiten!
Leon van Dam
Optiespecialist
Voor de bijbehorende grafiek verwijzen wij u naar het weekblad.

Meer van de auteur

Is de crisis achter de rug?

DAX op weg naar dalende weerstand