MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Geruime tijd bleven beleggers in onzekerheid betreffende de Eurotop, maar woensdag werd er eindelijk een akkoord bereikt. Het Europese noodfonds wordt verruimd tot euro; 1 biljoen, maar banken zullen slechts 50% op hun Griekse leningen moeten afschrijven. De bankaandelen schoten omhoog op dit nieuws, gesteund door het openstellen van het EFSF voor…
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Geruime tijd bleven beleggers in onzekerheid betreffende de Eurotop, maar woensdag werd er eindelijk een akkoord bereikt. Het Europese noodfonds wordt verruimd tot euro; 1 biljoen, maar banken zullen slechts 50% op hun Griekse leningen moeten afschrijven. De bankaandelen schoten omhoog op dit nieuws, gesteund door het openstellen van het EFSF voor banken.
Beleggers reageerden opgelucht: de AEX schoot als een raket omhoog en passeerde de 310-puntengrens. De index continueerde daarmee de stijgende trend vanaf het dieptepunt in september. Ondanks het indrukwekkende herstel, is de schade die sinds juli werd opgelopen nog niet hersteld. Sinds juli daalde de AEX-index van 347 punten tot circa 256 punten in september.
Het is bemoedigend dat de AEX heeft afgerekend met de psychologisch belangrijke 300-puntengrens, maar de index vindt ondertussen wel de dalende weerstandslijn op het pad. Ook zal de AEX de top van juli rond 347 punten moeten overschrijden.
De AEX heeft derhalve nog een lange weg te gaan, waarbij het koershiaat van begin augustus (onder 320 punten) ook nog dient te worden gesloten. Het is een krachtig teken dat de AEX een nieuwe maands high wist te bereiken. Op weekbasis bivakkeert de koopkrachtindicator RSI echter nog steeds in de bear market range. De RSI zal door de 60%-grens moeten breken en het liefst ‘overbought’ (boven 70%) moeten worden om de bull range te bevestigen.
Desalniettemin is het voor de stieren een houvast dat de uptrend vanaf het dieptepunt van dit jaar intact is. Aangezien we deze stijgende trend kunnen aanmerken als een herstel binnen de dalende trend vanaf het voorjaar, blijft waakzaamheid geboden. De AEX kan nog ver onder 300 punten terugvallen, voordat de stijgende trend sinds eind september wordt verlaten.
Daarnaast is het risico aanwezig dat er eennegatieve reversal-patroon kan worden gevormd. Daarbij ligt de RSI-top hoger, terwijl de AEX een lagere top vormt. In dat geval, is het koersdoel een lagere low onder 256 punten. De stieren hebben echter het heft in handen zolang de bodems op een hoger niveau worden gevormd.
Met vriendelijke groet,
MARGIN: 0cm 0cm 0pt; tab-stops: 18.0pt">www.beursbulletin.nl
MARGIN: 0cm 0cm 0pt; tab-stops: 18.0pt">www.beleggen.com
MARGIN: 0cm 0cm 0pt; tab-stops: 18.0pt">www.de-beurs.nl
MARGIN: 0cm 0cm 0pt; tab-stops: 18.0pt">
MARGIN: 0cm 0cm 0pt; tab-stops: 18.0pt">Drs. Harm van Wijk
MARGIN: 0cm 0cm 0pt; tab-stops: 18.0pt">Wilt u dit dagcommentaar per e-mail ontvangen? Klik dan op bovenstaande link.
