MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Maandag gooide de AEX opnieuw de remmen los en opende de aanval op de top van eind oktober, die rond 318 punten werd gevormd. De AEX sloot gisteren 1,4% hoger op een stand van 305,10 punten. Daarmee zette de AEX tevens de aanval in op de dalende weerstandslijn sinds het voorjaar.
Standard & Poor’s gaat wellicht van 15 landen van de eurozone de…
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Maandag gooide de AEX opnieuw de remmen los en opende de aanval op de top van eind oktober, die rond 318 punten werd gevormd. De AEX sloot gisteren 1,4% hoger op een stand van 305,10 punten. Daarmee zette de AEX tevens de aanval in op de dalende weerstandslijn sinds het voorjaar.
Standard & Poor’s gaat wellicht van 15 landen van de eurozone de waardering verlagen. Ook Duitsland en Nederland kunnen dan de AAA-rating verliezen. De kredietvoorwaarden, de risicopremie, de onenigheid, de schuldgraad van overheden en gezinnen en de toenemende kans op recessie wegen hierin mee.
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Volgens de Duitse krant ‘Die Welt’ zouden de centrale banken van alle 17 EU-landen bereid zijn via het IMF miljarden beschikbaar te stellen om de schuldenproblematiek te verlichten. Beleggers namen kennelijk alvast een voorschot op de uitkomst van de ontmoeting tussen Merkel en Sarkozy eind deze week.
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Weekbasis
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">De AEX is optimistisch aan de nieuwe handelsweek begonnen en zette koers richting de top van oktober. Het herstel vindt evenwel plaats binnen de dalende trend sinds het voorjaar, al doet de index wel verwoede pogingen om uit deze downtrend te breken.
De RSI daalde de voorgaande weken, maar veerde evenwel opnieuw op boven het oversold-gebied (onder 30%). De koopkrachtindicator zal echter de 60%-grens moeten passeren, zijnde de bovenkant van de bear range, voor een positiever beeld.
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Dagbasis
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Het is bemoedigend dat de AEX de aanval heeft ingezet op de dalende weerstandslijn sinds het voorjaar. Indien deze weerstand wordt doorbroken, kan de AEX koers zetten richting de top van oktober rond 318 punten. Zolang het opwaarts gevormde koershiaat rond 276 punten open staat, is dit een troefkaart voor de stieren.
Het positieve reversal-patroon is nog steeds intact, waarbij de RSI-bodem lager lag, terwijl de AEX hogere bodems vormde ten opzichte van die van begin oktober). Dit impliceert een hogere high boven 315 punten.
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Uurbasis
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Op uurbasis bivakkeerde de RSI in de overbought-zone (boven 70%), waaruit blijkt dat de bulls nog steeds aan zet zijn. Zolang de koopkrachtindicator boven 40% weet te blijven, is de bull range intact en kan worden gezocht naar instapmomenten.
Het beeld op de kortere time frames is sterk verbeterd, al zal er tevens verbetering moeten optreden op de langere time frames. Dit is nog niet het geval, al is de hogere bodem rond 270 punten natuurlijk wel een positief teken.
De opleving boven de bodem van september is positief, met een opwaartse gap rond 276 punten. Nu is het voor de AEX zaak om de dalende trend sinds het voorjaar te doorbreken. Het verbeterde beeld in de kortere time frames zal derhalve moeten worden overgepakt door de langere time frames.
Met vriendelijke groet,
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">www.beursbulletin.nl
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">www.beleggen.com
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">www.de-beurs.nl
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Drs. Harm van Wijk
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">De auteur heeft posities in de AEX.
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">De auteur schrijft in dit weblog op persoonlijke titel. Zijn handelssignalen kunnen op elk moment veranderen. De informatie in dit weblog is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Wilt u dit dagcommentaar per e-mail ontvangen? Klik dan op bovenstaande link.
