Draghi bereikt zijn doel niet (Jack Hoogland)

60 miljard euro’s per maand. Dit ongelofelijke bedrag creëert de ECB iedere maand uit gebakken lucht. Al sinds maart 2015. Daarmee heeft hij één belangrijk doel bereikt. Een dalende euro. Goed voor export. Uiteraard zo lang als het duurt, want andere centrale banken gaan niet blijven toekijken hoe hun eigen munt duurder wordt tegenover de euro.

De belangrijkste reden waarom Draghi iedere maand zoveel geld print, is om inflatie in de eurozone op te krikken naar 2%. Want dat is zijn taak. Op deze grafiek zien we hoe hij daarin is geslaagd. Totaal niet.
China is haar Yuan nu al stelselmatig aan het devalueren. En in Japan zijn beleidsmakers in paniek omdat de Yen de afgelopen maanden juist is gestegen. Dit terwijl zij juist een dalende Yen nodig hebben. Die gaan dus zeker méér maatregelen aankondigen.
En dat wordt alleen maar erger, want China is nu in snel tempo deflatie aan het exporteren. En als Japan inderdaad aankondigt méér geld te gaan printen, zal de Euro ook tegenover de Yen duurder worden. Waardoor Draghi nóg verder verwijderd raakt van zijn 2% inflatie-doelstelling. En hij zelfs met deflatie geconfronteerd zal worden.
Klik hier om te lezen wat de desastreuze gevolgen hiervan zullen zijn

Meer van de auteur

Star Wars: merchandise levert meer op dan de films

Kijk in de keuken van een professioneel trader