Woensdag ontvingen we nogal wat mails van TopAandelen-abonnees die verrast werden omdat dinsdag de goudprijs fors daalde, en de koersen van goud- en zilveraandelen nog forser. Dat brengt mij op een punt waar ik toch al eens over wilde schrijven. Namelijk over hoe primitief beleggers reageren op nieuwsberichten.
Eerst neem ik u even mee terug naar vorige week. Want toen verscheen onderstaand bericht in zowat alle kranten wereldwijd. De OPEC-landen waren tot een akkoord gekomen om hun olieproductie een klein beetje in te perken. En direct schoot de olieprijs omhoog. Dit terwijl iedereen die een béétje verder kijkt, weet dat OPEC-landen slechts 35% van ’s werelds olie produceren. En dat andere olieproducerende landen hiervan maar wát graag profiteren door hun olieproductie op te schroeven.
Tegelijk weet iedereen die zich hierin een béétje verdiept dat OPEC-landen elkaar tot op het bot wantrouwen. En dat dit soort afspraken altijd binnen de kortste keren worden geschonden. De olieprijs steeg vorige week dus op basis van een krantenkop, die inhoudelijk geen enkele waarde heeft.
Gaan we nu even naar de ECB. Als achtergrond moet u weten dat de ECB op dit moment €80 miljard per maand print. En dat dit geldprintprogramma officieel loopt tot maart 2017, of langer indien nodig.
Dinsdag zagen we onderstaande krantenkop op Bloomberg verschijnen, die de goudprijs direct deed dalen.
Klik hier om verder te lezen
Klik hier om verder te lezen
