goud sparen

Banken verzaken hun doel (Tom Lassing)

Nu we een voor de banken negatieve rente kennen, zijn ze steeds minder bereid om grote vermogens te accepteren.
Wat is het probleem: Banken betalen een boete aan de ECB als ze hun kapitaal bij de ECB stallen.
Een grote spaarder zorgt er dus voor dat de bank geld moet stallen bij de ECB en dus tegen kosten aan loopt.
De banken hebben nu dus een broertje dood aan bijvoorbeeld grote VVE’en die hun spaarpot bij de bank stallen.
Die VVE kan niet anders dan het kapitaal cash aanhouden en hun mogelijkheden zijn beperkt als banken nog langer weigeren ze als klant te accepteren.
In feite zou het mooi zijn als de VVE het geld slim zou inzetten en zou beleggen, maar de geschiedenis staat vol met verhalen hoe dat is misgegaan.
Wat zijn dan veilige alternatieven voor cash op een spaarrekening?
In mijn ogen zou een goudrekening een veilig alternatief zijn, maar je moet je dan wel realiseren dat er een wisselkoers risico is.
Ik heb spaargeld voor mijn kinderen ook jarenlang op de goudrekening laten staan. Op dit moment is het de hoogste waarde ooit, maar we hebben jaren gezien dat de waarde tot wel 35% lager stond dan waar ze mee begonnen waren.
Toch zijn ze tevreden met de gekozen opzet. Als je blijft sparen is namelijk de kans enorm groot dat je een leuk rendement haalt. Op de negatieve uitschieter in de beginjaren na, staan ze op een fraaie winst. Nu de koers van goud rond een all time high staat is het rendement bijna extreem te noemen. Het is immers ‘maar’ spaargeld.
Kijk hier bij wie ze het goud aanhouden.

Meer van de auteur

goud

Dit kunnen we écht niet laten lopen! (Jack Hoogland)

crypto

Crypto kansen (Brecht Arnaert)