De boeren in het VK stemden overwegend voor de Brexit. Ze waren het zat dat Franse boeren meer vanuit de EU kregen.
Dat ze zelf ook meer kregen dan dat het VK aan de EU afdroeg, deed er niet toe. Ze keken alleen naar hoe oneerlijk het was dat de Fransen NOG meer van de EU kregen.
Maar dan stap je uit de EU.
Dan houdt de subsidie uit de EU ook op…
De vraag is of de regering van het VK niet alleen het eerdere bedrag dat aan de EU uitgekeerd werd aan de boeren wil blijven betalen, maar het is al vrijwel zeker zo dat ze NIET de bonus vanuit de EU bij gaan lappen.
Per saldo gaan de Britse boeren er dus na de Brexit in 2021 op ACHTERUIT. De afstand met de Franse boeren zal dus toenemen, plus het uitvoeren naar de EU gaat duurder worden.
Dat is dus NOG een extra achterstand.
Heel langzaam begint nu het besef te komen dat ze zichzelf met de Brexit geen plezier hebben gedaan.
Het wordt nog erger als er dan ook nog eens geen deal met de EU komt. Dan gaat immers de grens dicht. Geen deal is immers niets uitvoeren.
Als ik Engelsman was, dan zou ik of gaan hamsteren, of vertrekken. Ik voorzie bij een No Deal Brexit een enorme economische crisis voor het VK. Een crisis die uiterlijk januari 2021 gaat uitbreken, mogelijk al eerder.
Misschien moeten de boeren apart, dus los van de regering, met de EU gaan onderhandelen.
