Ik heb u al vaker verteld dat de hoeveelheid papiergeld in omloop de belangrijkste graadmeter is voor financiële markten.
Die laat zien hoeveel liquiditeit het financiële systeem uit- of instroomt, wat ook helpt om door de huidige nervositeit over handelstarieven heen te kijken.
De grafiek hieronder laat zien dat de hoeveelheid geld in omloop in de VS nu stevig aan het stijgen is.
De wereldwijde hoeveelheid geld in omloop is nu, mede door een gedaalde dollar, zelfs nog sneller aan het stijgen.
En zodra de Fed straks gaat stimuleren, zal dat nog harder stijgen.
Dit verklaart waarom wij voor de komende 12 maanden positief zijn over goud, maar nog positiever over uranium, koper en zilver.
Vrijdag liet ik u zien dat Eric Sprott verwacht dat zilver tijdens deze bullmarkt zelfs tot boven de $300 per ounce kan stijgen.
Of Sprott gelijk krijgt, gaan we vanzelf merken.
Feit is dat vrijwel iedere bullmarkt eindigt in een hype, en daar is nu absoluut nog géén sprake van.
Maar het is wel belangrijk om te begrijpen hoe hard het tijdens de hypefase kan gaan.
Op de grafiek hieronder zien we dat zilver tijdens de hype van…
Klik hier om verder te lezen
