Het is misschien goed om het weer eens over uranium te hebben, want een grotere bullmarkt dan die in uranium gaan we in ons leven niet meemaken.
Op de afbeelding hieronder zien we dat er nu wereldwijd 441 reactoren operationeel zijn, en dat er 79 in aanbouw zijn.
Eind 2025 waren er nog 436 reactoren operationeel en 73 in aanbouw.
Daarbovenop liggen er 124 goedgekeurde reactoren op de tekentafel (was 117) en zijn er 331 reactoren voorgesteld (was 318), maar nog niet officieel goedgekeurd.
Dit betekent dat de bulllcase voor uranium dit jaar voor het eerst niet alleen gebaseerd is op een verwachte stijging van de toekomstige vraag.
Maar dat we nu daadwerkelijke groei zien van het aantal reactoren, en dus van de vraag naar uranium.
Dat combineert mooi met de tweet hieronder, die ik u maandag al liet zien.
De langetermijnprijs van uranium bleef ook de afgelopen maanden stijgen, en nu zien we dat ook de spotprijs is uitgebroken.
En in de tweet hieronder zien we de situatie op de markt voor uranium mooi samengevat in vijf punten.
Klik hier om verder te lezen
