Thenergo emitteert op all time high

Er zijn maar weinig bedrijven die kunnen zeggen op een alltime high te emitteren. PolderPortefeuilleaandeel Thenergo, dat duurzame energieprojecten ontwikkelt en financiert, maakte vandaag bekend 952.380… Er zijn maar weinig bedrijven die kunnen zeggen op een alltime high te emitteren. PolderPortefeuilleaandeel Thenergo, dat duurzame energieprojecten ontwikkelt en financiert, maakte vandaag bekend 952.380 aandelen te emitteren op € 10,50. Dit om een investering door de Boerenbond te faciliteren.

De Boerenbond gaat een joint venture aan met Thenergo en investeert 

€ 10 miljoen via AIF, het Agri Investment Fund. De link is duidelijk. Met het nieuwe geld wordt een WKK-project gebouwd dat mest gebruikt als brandstof. WKK staat voor warmtekrachtkoppeling. Dit is het tegelijkertijd opwekken van energie en electriciteit bij de gebruiker zelf. Dit in tegenstelling tot gecentraliseerde electriciteitscentrales, waarbij een deel van de energie in het koelwater verloren gaat.

Een oplossing vinden voor het mestprobleem is één van de prioriteiten van het AIF. Wellicht gaat het AIF ook nog los investeren als partner in afzonderlijke projecten.

Dit is een perfecte placement, al was het maar omdat niet tot 7 % van de opbrengst aan de strijkstok van de zakenbankiers blijft hangen. Thenergo heeft nieuw geld nodig omdat voor nieuwe projecten, hoewel voor het grootste deel gefinancierd met vreemd vermogen, ook eigen vermogen benodigd is.

Waar een Opal Energy geen financiering rond kan krijgen, dienen de partners zich bij Thenergo vanzelf aan. Alleen al daarom is dit positief nieuws. De huidige indicatie voor de veiling om 15:30 uur is € 10,50, waarbij de biedhoeveelheid oververtegenwoordigd is.

Overigens is PolderPortefeuilleaandeel DEQ ook halted. Het nieuws is nog niet bekend. Wellicht gaat het over het verkrijgen van een permit voor Nevada.

Thijs Klein Tank

etf_logotype_small 20 gratis transacties op  Euronext? Probeer het nu

Meer van de auteur

GO Capital weer open

Xemplar, ASMI: hedge fund Fursa in liquidatie