De afgelopen week koerste de AEX-index per saldo licht hoger. Daarmee werd de stijgende lijn voortgezet, nadat de AEX begin maart sterk opveerde vanaf de steunzone rond 315 punten. De top van januari (345… De afgelopen week koerste de AEX-index per saldo licht hoger. Daarmee werd de stijgende lijn voortgezet, nadat de AEX begin maart sterk opveerde vanaf de steunzone rond 315 punten. De top van januari (345 punten) is daarmee opnieuw een stapje dichterbij gekomen, na slechts een beperkte terugval.
Het is belangrijk dat de Amsterdamse hoofdgraadmeter het momentum weet vast te houden. De stijging dient daarbij breed te worden gedragen. Een gezonde, stijgende markt wordt bovendien gekenmerkt door een toenemend volume. Een aantal fondsen binnen de AEX liet een optimistisch beeld zien, maar er is tevens een aantal fondsen dat juist behoorlijk zwak presteert.
De zwakkere fondsen zijn bijvoorbeeld BAM Groep, AkzoNobel en DSM. Deze aandelen braken juist een aantal weken geleden neerwaarts uit, mét een hoog volume. Het herstel gaat echter gepaard met een laag volume. Geen sterk teken derhalve. Daarentegen geven de sterk presterende aandelen Philips en Fugro wel het goede voorbeeld.
De AEX bevindt zich sinds september/oktober 2009 in een bandbreedte tussen circa 300 en 345 punten. De ondertoon van de AEX blijft positief, want de index is niet verder gedaald ondanks dramatische fundamentele berichten. Sterker nog, de AEX rekende de afgelopen weken af met diverse weerstandsniveaus. Zelfs de dalende weerstandslijn sinds 2007 moest het veld ruimen. Zodra de AEX de top rond 345 punten weet te passeren, krijgt de stijgende trend sinds maart 2009 een nieuwe impuls.
De Amerikaanse indices presteren zeer goed en bereikten nieuwe hoogtepunten sinds het najaar van 2008. De Nederlandse Smallcap- en Midcap-index, alsmede enkele Europese indices, zoals de Bel20, de Britse FTSE100-index en de Zwitserse SMI, hebben eveneens de januaritoppen doorbroken. Daarentegen ogen de indices van bijvoorbeeld de Fransen en de Portugezen aanmerkelijk zwakker. Hoe meer Europese indices de top van januari weten te doorbreken, hoe comfortabeler wij ons gaan voelen.
Met vriendelijke groet,
www.beursbulletin.nl
www.beleggen.com
Harm van Wijk

