MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
[aanhef]
De AEX daalde vrijdagochtend fors en dook daarbij zelfs onder de 260-puntengrens. De AEX-index hield de schade evenwel beperkt en wist uiteindelijk 0,5% hoger te sluiten op een stand van 264,72 punten. Beleggers vreesden voor een escalatie van de Griekse schuldencrisis. De Griekse minister van Financiën Evangelos Venizelos zou volgens…
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
[aanhef]
De AEX daalde vrijdagochtend fors en dook daarbij zelfs onder de 260-puntengrens. De AEX-index hield de schade evenwel beperkt en wist uiteindelijk 0,5% hoger te sluiten op een stand van 264,72 punten. Beleggers vreesden voor een escalatie van de Griekse schuldencrisis. De Griekse minister van Financiën Evangelos Venizelos zou volgens media al rekening houden met een afschrijving van 50% op de Griekse schulden.
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Dit zou een optie zijn in het geval dat Griekenland het tweede steunpakket ter waarde van ruim euro; 100 miljard niet zou krijgen. Venizelos verwees deze berichten echter naar het rijk der fabelen. Het IMF en de Europese Unie schuiven deze week toch weer aan bij de Griekse tafel.
Weekbasis
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Op weekbasis is het beeld voor de AEX aanzienlijk verslechterd aangezien een belangrijk steunniveau van de afgelopen weken is doorbroken. De brede trading range van circa 30 punten is inmiddels aan de onderkant verlaten. Bij een valide uitbraak, impliceert dit een koersdoel van circa 235 punten.
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">De RSI is vanwege de sterke daling van vorige week opnieuw verder gedaald onder de 30%-grens. Dit geeft aan dat de beren nog steeds stevig in het zadel zitten.
Dagbasis
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Nadat de steunzone rond 269 punten werd doorbroken, kwam de AEX in een neerwaartse stroomversnelling terecht. De koopkrachtindicator RSI is daarbij eveneens onder druk komen te staan, maar noteert nog wel boven 30%.
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Aangezien de RSI onder de 60%-grens noteert, is de bear market range intact. De RSI zal in ieder geval boven deze grens moeten uitbreken en ook nog overbought zien te worden. Vooralsnog is het evenwel zaak voor de RSI om boven de gevarenzone van 30% te blijven.
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Uurbasis
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">De RSI bereikte vrijdag een dieptepunt in het oversold-gebied (onder 30%) en veerde vervolgens op. In lijn met de AEX, laat de RSI eveneens een downtrend zien. De AEX heeft middels een lagere bodem, de dalende trend van een impuls voorzien. We blijven dan ook nog steeds op onze qui vive en zeker zolang de weg van de minste weerstand neerwaarts is.
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">De storm die over de markt raast, laat (ondergewaardeerde) fondsen niet onbetuigd, maar deze aandelen kunnen tegen gunstige prijzen worden opgenomen. Dergelijke aandelen komen in de RatioPortefeuille voor, waarbij posities voldoende tijd worden gegund om te renderen.
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">In combinatie met de ProtectiePortefeuille heeft de belegger een uitstekende uitgangspositie: winstpotentieel middels een bewezen strategie met ondergewaardeerde aandelen en tegelijkertijd ook bescherming.
De ProtectiePortefeuille presteert dit jaar opnieuw uitstekend, terwijl de AEX daarentegen fors daalde en zelfs een meerjarig dieptepunt bereikte. Dankzij posities in onder meer goud, zilver en shortposities op diverse indices, bedraagt de winst dit jaar circa 89%, nadat in 2010 ook al een winst werd behaald van 48,3%.
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
Met vriendelijke groet,
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">www.beursbulletin.nl
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">www.beleggen.com
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">www.de-beurs.nl
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
Drs. Harm van Wijk
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
De auteur heeft posities in de AEX.
De auteur schrijft in dit weblog op persoonlijke titel. Zijn handelssignalen kunnen op elk moment veranderen. De informatie in dit weblog is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Wilt u dit dagcommentaar per e-mail ontvangen? Klik dan op bovenstaande link.
