In Nederland is het kopen van koophuizen door beleggers volgens velen een probleem geworden. De rijke beleggers zoals een Johannes Veldhuijzen die meer dan 500 huizen in Amsterdam bezit, zorgen er voor dat die koophuizen van de markt verdwijnen en huurhuizen worden. Starters krijgen daarmee minder kans omdat ze niet kunnen opbieden tegen beleggers zoals Johannes.
Ook Prins Bernhard Jr. heeft ondertussen bijna 600 adressen in bezit. Ondertussen zijn er meerdere beleggingsfondsen actief die doelbewust koopwoningen kopen om er huurwoningen van te maken.
Er valt in de huidige Nederlandse huizenmarkt af te vragen of dat nog wel allemaal wenselijk is. Ondertussen is de omzet in huurwoningen met 63% gestegen. Die markt is dus in Nederland ‘hot’.
Maar waarop beleg ik dan OOK in huurwoningen, alleen in Detroit?
Het belangrijkste punt is, die markt in Detroit is totaal, maar dan ook totaal anders. Ik ben op dit moment bezig om er twee huizen te kopen voor 50.000 dollar… Niet per stuk, maar samen!
Niemand die deze huizen hebben wil.
De huizenmarkt situatie in Detroit is zodanig beroerd dat eigenaren van vastgoed aldaar de huizen letterlijk bijna gratis weggeven. Vrijwel niemand heeft interesse in verhuurde huizen en voor een prijs van nog geen 4 jaar huur kan je er nu verhuurde huizen kopen.

Dat is voor mij één van de redenen om er actief te zijn. De huurders willen en kunnen de huizen niet kopen. Men is er namelijk heel mobiel en als je een huis koopt, dan lever je zwaar in op je mobiliteit. Dat willen veel Amerikanen aan de onderkant van de middenklasse dus niet. Ze zijn nooit zeker van hun baan en ze moeten snel kunnen schakelen als de baan komt te vervallen. Huren is dus in en huurders zijn er zat. Huurhuizen staan te koop, omdat beleggers tegenwoordig willen kopen en direct weer verkopen. Er is geen kopersmarkt in Detroit en dus laten vastgoed beleggers de stad links liggen. Niet interessant voor snelle handel in huizen.
Dat maakt het voor mij een ideale markt, want ik wil wel een huis kopen waarin ik in vier jaar heel de aankoopprijs terug krijg vanuit de huur. Grofweg de helft van dat geld geef ik terug aan mijn geldschieters, de rest gebruik ik voor risico afdekking en straks om bij afloop van de lening de geldverstrekkers mee terug te betalen zodat ik zo veel mogelijk huizen straks in mijn volledige bezit kan houden en kan gaan leven van de huuropbrengsten.
Kijk hier naar nadere informatie over de aanbieding.
