Het bezwaar is verzonden. Het jaarlijkse ritueel om de incompetente ambtenaren van de gemeente Eindhoven te motiveren tot zinnig werken is weer in gang gezet. Inderdaad, ik bedoel het bezwaar op de WOZ belasting aanslag. De melkkoe voor gemeentes om tekorten aan te vullen.
Eindhoven is een mooi voorbeeld van hoe het allemaal fout kan gaan. Een mooi voorbeeld van de ambtelijke incompetentie. De gemeente geeft meer dan 1 miljoen per week meer uit dan het binnen krijgt. Dat is alleen nog maar aan het zogenaamde sociale domein. Denk daarbij aan hulpmiddelen, huishoudelijke hulp en ga zo maar door. Over inkoopvoordeel.
Dat kan niet goed gaan. Dat snappen we allemaal. Nou ja, allemaal. In Eindhoven zijn ze vooral blij dat Nuenen bij de gemeente gaat komen. Ze zijn trots dat de burgemeester zich druk maakt over het grote aantal politieke partijen in de gemeenteraad. Vreemd, ik dacht altijd dat de kiezers daarover gingen. Niet de voorzitter van de vergadering. Maar misschien heb ik de memo dat we de democratie hebben afgeschaft gemist. In dit geval: mea culpa en mijn fout. Ik zal beter opletten op de memo’s.
Maar er is een klein burgerlijk verzet. Iedere vastgoed eigenaar heeft ermee te maken: de woz aanslag en het ritueel van het bezwaar. Dit jaar vieren we dat dit alweer voor de 10de keer op rij is. Vrijwel ieder jaar hebben we hetzelfde ritueel: bezwaar afgewezen. Aankondiging van een rechtszaak de deur uit. Ambtenaar kijkt nogmaals en de waarde gaat met 30% tot 50% omlaag.
Bij Avro Tros Radar klaagde de Vereniging van Nederlandse Gemeenten erover dat er bedrijven zijn die dit gratis doen. Die dus zeggen dat iedereen het recht heeft op een correcte belastingaanslag. Los van het feit dat de VNG schijnbaar wel geld heeft voor een design kantoor inrichting was het geklaag niets meer dan krokodillentranen. Klagen dat mensen een legale methode gebruiken om zich te verweren.
Men zegt altijd dat je bezwaar aantekent en dat het dan opgelost is. Dus jaar erop hoef je geen bezwaar n te dienen. Wat men vergeet te vermelden is dat dezelfde fouten gemaakt worden, jaar na jaar. De gemeenten leren dus niet.
Dat ze niet leren begrijp ik wel. Ze moeten hun incompetentie verhullen. Ze moeten verhullen dat ambtenaren en politici geen begroting kunnen maken. Nou is de boeiende vraag aan u: gaat u zich aansluiten bij de groeiende beweging die zijn geld waardeert of verspilt u liever geld? In laatste geval: u kunt uw geld bij mij deponeren. Een stuk zinniger dan de gedwongen bijdrage aan de overheid. Indien u mij geen geld wenst te doneren (snap ik) dan stel ik voor dat u even contact opneemt met Previcus inzake uw woz heffing. Nee, ik krijg er geen geld voor, geen fees. Ik gun u gewoon het maximale financiële succes.
