De privacy ellende (Lodewijk Hof)

Privacy is verschrikkelijk, althans als de overheid zich ermee bemoeit. De inefficiënte Europese Unie heeft GDRP bedacht. Kort gezegd: er moet beleid komen om data te mogen monitoren in de Europese Unie. Je mag dus niet meer een gratis iets weggeven om een database te houden.
Ik ben niet tegen privacy. Alhoewel ik mij afvraag wat men denkt te bereiken. De overheid heeft alle data. De Belastingdienst mag uw bankgegevens lichten. O, mijn excuses, dat is geautomatiseerd. Ze weten het al. De OV-chipkaart is ook zo’n mooi iets. Dat dan de organisatie die al die data heeft zich druk maakt over privacy baart mij zorgen.
Het doet mij overkomen alsof de KGB, AIVD, CIA vanaf nu volledig transparant zijn. Ze zullen nooit meer iemands telefoon aftappen. Zou u het geloven? Ik niet!
Maar de Brusselse bureaucratie kan nog veel meer bedenken. In het geval waar ik op het moment mee bezig ben (GDRP genaamd) moet iedere website, blog, vlog, of eigenlijk iedereen die data verzamelt of bekijkt op het internet van Europeanen in een beleid omzetten. Daar moet toestemming voor verkregen worden.
Ik zal u een voorbeeld geven: ik heb een podcast. U kunt een GRATIS abonnement hier nemen. Ik monitor waar de luisteraars zitten, hoe lang ze luisteren en wie het zijn (indien ze een account bij Soundcloud of op HofProfit hebben). Dat moet in een stuk. Daar ik ook een email nieuwsbrief uitgeef moet ik ook die data monitoren en vastleggen. Nou doe ik nog iets heel raars: ik bekijk het verkeer dat ik naar HofProfit haal. Daar komt bij dat ik geografie, afkomst en meer monitor.
Ik heb er geen moeite mee om te zeggen wat ik doe: ik monitor alles. Ik gebruik Google Analytics, trek het meeste verkeer middels click threw (MEESTE KLIKS KOMEN VIA EIGEN SITE AF, MEN KLIKT GEMIDDELD 6,8 X DOOR) maar moet de overheid die alle data van iedereen heeft het nu opnemen voor de privacy? Hoe zit het eigenlijk met de Europese overheid? Hoe zit het met de overheidsinstellingen van de lidstaten van de Europese Unie? Wanneer gaan die dit even rapporteren. Moet toch mogelijk zijn. Wie weet welke data en waarvoor gebruiken ze het. Laat het de staat maar verklaren! Dat verwachten ze ook van mensen en ondernemers. Of is de tijd van discriminatie dan toch weer aangebroken?

Meer van de auteur

Deze megatrend is nu écht hard op weg… (Jack Hoogland)

Verkoop EMTE toont probleem Sligro Food Group aan (Lodewijk Hof)