Dinsdag vertelde ik u al dat nu een periode van dalende economische groei aanbreekt. Volgens Hedgeye is dat historisch gezien de macro-economische situatie waarin goud tot de best presterende beleggingen behoort. Zie plaatje hieronder.
En van deze twee situaties lijkt stagflatie (dalende groei + stijgende inflatie) nu het meest waarschijnlijke scenario voor de rest van 2021. We gaan dus richting het meest ideale scenario voor goud. Ondanks dat inflatie de komende maanden hoog blijft (of zelfs verder zal stijgen) is Biden van plan om een stimuleringspakket van maar liefst $4100 miljard vers geprinte dollars te lanceren. Leidend tot de grootste stijging van overheidsuitgaven sinds eind jaren ’60. In bovenstaande tweet herinnert Fred Hickey ons eraan wat vervolgens met inflatie én met goud gebeurde. Dit alles terwijl de Fed door de torenhoge schulden gedwongen wordt om de rente op 0% te houden.
We gaan dus richting de macro-economisch meest ideale periode voor goud. Terwijl inflatie hoog, en de reële rente zwaar negatief is. Waardoor spaarders en obligatiebeleggers zwaar verlies lijden, en dus een manier moeten zoeken om hun geld hiertegen te beschermen. Dáár bovenop komt dan nog dat enorme pakket met stimuleringsmaatregelen. Conclusie: Alles wijst erop dat… Klik hier om verder te lezen
