nieuwe stijgingsfase voor uranium

Dit wordt de allergrootste ooit! (Jack Hoogland)

Naarmate de afgelopen week vorderde, kregen we steeds sterker het gevoel dat een nieuwe stijgingsfase voor uranium op het punt van beginnen staat.

Enerzijds door de koersontwikkeling en anderzijds door superpositief nieuws.

Allereerst bleek uit de deze week gepubliceerde reactor database update van het WNA dat het aantal nieuwe reactoren in aanbouw is gestegen van 73 eind 2025 naar 80 nu.

Nooit eerder waren er wereldwijd zoveel nieuwe reactoren in aanbouw!

En het aantal officieel goedgekeurde reactoren in de planningsfase steeg van 117 eind 2025 naar 123 nu.

Alléén dit is al genoeg voor een enorm tekort aan uranium!

Daarbovenop werd eind vorige week bekend dat Japan maar liefst miljard gaat investeren in Amerikaanse kleine reactoren (SMR’s)

Met als doel om samen met de keihard aan de weg timmerende VS wereldwijd marktleider in SMR’s te worden.

En in Europa is de focus nu zodanig op kernenergie gegaan, dat zelfs wordt gesproken over een beginnende gouden eeuw voor Europese kernenergie.

In onderstaande tweet zien we dat het aantal nucleaire deals in de eerste helft van dit jaar al het dubbele is van heel 2025.

De huidige verwachting is dat Europa tegen 2050 ongeveer…
Klik hier om verder te lezen!

Meer van de auteur

Straat van Hormuz weer dicht

Hormuz: Iran zegt ‘dicht’, tankers varen toch — wie liegt er? (Harm van Wijk)

Woningprijzen blijven stijgen, bouw blijft achter

Marktbeeld 22 juni 2026