AEX leeft op door Griekse stemming

MARGIN: 0cm 0cm 0pt">De AEX wist woensdag maar liefst 1,63% hoger te sluiten op 335,28 punten. De belangrijke steunzone 325/330 punten verdwijnt daarmee verder uit het zicht. De kogel is door de kerk: het Griekse parlement stemde met 155 stemmen voor en 138 tegen in met het pakket bezuinigingen en hervormingen. Zonder deze instemming was het land direct failliet…

MARGIN: 0cm 0cm 0pt">De AEX wist woensdag maar liefst 1,63% hoger te sluiten op 335,28 punten. De belangrijke steunzone 325/330 punten verdwijnt daarmee verder uit het zicht. De kogel is door de kerk: het Griekse parlement stemde met 155 stemmen voor en 138 tegen in met het pakket bezuinigingen en hervormingen. Zonder deze instemming was het land direct failliet gegaan.

MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
Uurbasis
De AEX klom op uurbasis op tot de top van vorige week dinsdag, maar wist deze top niet te overschrijden. De RSI klom op, maar wist net niet boven de 70% te komen. De positieve divergentie tussen de RSI en de AEX signaleerde reeds een mogelijke bodem. De koopkrachtindicator heeft de bear market range verlaten en zal nu de 70%-grens dienen te passeren om de kracht van de index te bevestigen.

De dalende weerstandslijn vanaf mei is door de krachtige stijging doorbroken. Het korte termijnbeeld is hierdoor verbeterd. Nu het korte time frame verder is verbeterd, is er weer perspectief dat het beeld voor de langere time frames ook weer kan verbeteren.

Dagbasis
De AEX wist op te veren van de kritieke steunzone 325/330 punten. Dit steunniveau valt samen met het derde Fibonacci retracement level, gerekend vanaf de bodem in 2010 tot aan de top van februari 2011 wat dit niveau extra waarde geeft.

De Relatieve Sterkte Index (RSI) wist verder op te krabbelen, maar de RSI bevindt zich op dagbasis nog steeds in een bear market range. In juni bereikte de RSI het oversold-gebied (onder 30%) wat de zwakte van de AEX aangaf. De positieve divergentie tussen de RSI en de AEX (lagere bodems van de AEX en hogere bodems in de RSI) signaleerde bodemvorming.

Weekbasis
Op weekbasis wist de koopkrachtindicator verder afstand te nemen van de gevarenzone. De RSI stond vorige week aan de rand van de gevarenzone (30%). Een doorbraak van de steunzone 325/330 punten zou de dalende trend vanaf februari een nieuwe impuls geven met bijbehorende unieke (short)kansen. Zolang de steunzone 325/330 punten intact blijft, biedt dit perspectief voor aandelenposities.

De sterk presterende aandelen in onze portefeuille houden zich uitstekend. De RatioPortefeuille wist per saldo een rendement te behalen van 66,7%, terwijl de EuroStoxx50 sinds begin 2008 36,3% verloor. Indien u eveneens wilt profiteren van de RatioPortefeuille, klik dan hier.

Met vriendelijke groet,

MARGIN: 0cm 0cm 0pt">www.beursbulletin.nl

MARGIN: 0cm 0cm 0pt">www.beleggen.com

MARGIN: 0cm 0cm 0pt">        
Drs. Harm van Wijk

MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
De auteur heeft posities in de AEX.

De auteur schrijft in dit weblog op persoonlijke titel. Zijn handelssignalen kunnen op elk moment veranderen. De informatie in dit weblog is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

MARGIN: 0cm 0cm 0pt"> 

MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Wilt u dit dagcommentaar per e-mail ontvangen? Klik dan op bovenstaande link.

AEX Verwachting

Meer van de auteur

Eurostoxx50 veert op van Fibonacci steunniveau

Lokale aandelen-top 5 dividendbetalers