MARGIN: 0cm 0cm 0pt">De AEX zat donderdag in de lift en doorbrak daarbij intraday de 284-puntenweerstand. De index sloot uiteindelijk ruim 2% hoger op 283,98 punten. De stijging van de AEX werd onder meer aangevoerd door ING. Ondanks het sterke herstel, beweegt de AEX nog steeds in een bandbreedte van circa 30 punten. Het is bemoedigend dat het island reversal-patroon…
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">De AEX zat donderdag in de lift en doorbrak daarbij intraday de 284-puntenweerstand. De index sloot uiteindelijk ruim 2% hoger op 283,98 punten. De stijging van de AEX werd onder meer aangevoerd door ING. Ondanks het sterke herstel, beweegt de AEX nog steeds in een bandbreedte van circa 30 punten. Het is bemoedigend dat het island reversal-patroon nog steeds intact is. Pas zodra het koershiaat tussen 270 en 274 punten wordt gesloten, is dit omkeerpatroon niet meer valide.
De financiële waarden zaten aanzienlijk in de lift. Het Duitse parlement stemde donderdag in met de verruiming van het noodfonds EFSF. De uitbreiding moet echter door alle landen uit de eurozone worden goedgekeurd.
Weekbasis
Op weekbasis wist de AEX het hoogste punt van de afgelopen weken te passeren. Vanaf het dieptepunt van vrijdag op 256,36 punten herstelde de AEX aanzienlijk, zonder echter uit de dalende trend van de afgelopen maanden te breken. Voor een positiever beeld zal de AEX de weerstandszone tussen 290 en 300 punten moeten doorbreken.
De RSI is bezig om uit de gevarenzone (het oversold-gebied onder 30%) te ontsnappen. De positieve divergentie (lagere bodems bij de AEX, maar hogere bodems bij de RSI) is bemoedigend.
Dagbasis
Het neerwaarts koershiaat van donderdag 22 september vormt samen met het opwaarts koershiaat van dinsdag een island reversal en zou de bodem kunnen aanduiden. Dit patroon is valide zolang het koershiaat tussen 270 en 274 punten open staat. Mocht deze gap worden gesloten, dan zou dat een negatief signaal zijn. De barrière van 284 punten is een weerstand om mee af te rekenen.
Sinds medio augustus beweegt de AEX binnen een brede trading range van circa 30 punten en consolideert daarmee binnen de dalende trend van de afgelopen maanden. Het island reversal-patroon en een oplopende koopkrachtindicator RSI zijn evenwel positieve signalen.
Positief is dat de RSI in september niet meer onder de 30%-grens is gedoken en verder is gestegen. De bear range is echter nog steeds intact, daar de koopkrachtindicator nog onder de 60%-grens noteert. De RSI zal deze grens derhalve moeten passeren om uit deze range te breken.
Uurbasis
Op uurbasis is het beeld door de forse stijging optimistischer geworden. De RSI bereikte het overbought-gebied door de 70%-grens te passeren, waarmee de bear market range werd verlaten. De RSI veerde opnieuw op boven de 40%-grens, wat de onderkant van de bull range aanduidt. Grotere bewegingen beginnen in de uurgrafiek en het zou fraai zijn als deze positieve ontwikkeling kan worden voortgezet in de daggrafiek en de weekgrafiek.
De correctie in de afgelopen maanden heeft kansen geboden om (ondergewaardeerde) fondsen tegen scherpe prijzen in portefeuille op te nemen. De ondergewaardeerde aandelen maken deel uit van de RatioPortefeuille, waarbij posities van BeursBulletin voldoende tijd worden gegund om te renderen.
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Met vriendelijke groet,
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">www.beursbulletin.nl
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">www.beleggen.com
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">www.de-beurs.nl
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
Drs. Harm van Wijk
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
De auteur heeft posities in de AEX.
De auteur schrijft in dit weblog op persoonlijke titel. Zijn handelssignalen kunnen op elk moment veranderen. De informatie in dit weblog is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Wilt u dit dagcommentaar per e-mail ontvangen? Klik dan op bovenstaande link.
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
