De AEX-index hield zich vrijdag kranig na de publicatie van de Amerikaanse banencijfers. De AEX ging iets lager het weekend in op een stand 336,53 punten. Daarmee consolideert de Amsterdamse hoofdgraadmeter… De AEX-index hield zich vrijdag kranig na de publicatie van de Amerikaanse banencijfers. De AEX ging iets lager het weekend in op een stand 336,53 punten. Daarmee consolideert de Amsterdamse hoofdgraadmeter nog steeds onder de barrière rond 340 punten. De AEX bivakkeert reeds geruime tijd aan de bovenkant van de ‘trading rangeÂ’ tussen 330 en 340 punten. Zolang de stijgende steunlijn sinds mei intact is, hebben de stieren de beste kaarten in handen. Wanneer de 340-puntenweerstand wordt doorbroken, zou de AEX jacht kunnen maken op de top van dit jaar.
Uit een onderzoek van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) blijkt dat miljoenen werknemers en gepensioneerden onjuiste overzichten van hun pensioenfondsen hebben ontvangen. Bijna een derde van de overzichten bevatten “cijfermatige onjuistheden”. Bovendien wordt het geven van de vereiste toelichtingen massaal genegeerd. In het AFM-onderzoek zijn meer dan 30 pensioenfondsen betrokken, waar bijna 3,7 miljoen werknemers zijn aangesloten.
In augustus zijn zowel de productie als de omzet van de Nederlandse industrie gestegen. Volgens het CBS werd in augustus op jaarbasis 7% meer geproduceerd, evenals in juli. De omzet lag in augustus 15% hoger dan in augustus 2009, terwijl in juli de omzet met 12% toenam.
De werkgelegenheid in de VS (exclusief landbouwsector) kromp in september met 95.000 banen. Desalniettemin bleef de werkloosheid vorige maand stabiel op 9,6% van de beroepsbevolking. Vooral bij werkgever ‘Uncle Sam’ nam de werkgelegenheid in september sterk af: -159.000 banen. Veel tijdelijke werknemers, die voor een volkstelling werden ingezet, konden wederom hun ‘pink slips’ ophalen.
Ondanks het banencijfergeweld op Wall Street, bleef de schade beperkt waardoor de AEX nog steeds gevangen zit in een neutrale bandbreedte. De AEX wacht derhalve nog steeds op een ontsnapping uit de 330/340-puntenzone. Zolang de stijgende steunlijn sinds mei intact is, zijn de stieren aan zet. Een eerste teken van verzwakking krijgen we indien de 330-puntengrens wordt doorbroken. Vooralsnog houdt deze steungrens stand. Daaronder liggen nog diverse steunniveaus, waaronder de stijgende steunlijn van de afgelopen maanden.
Zolang de AEX onder de 340-puntenbarriere noteert, handhaaft BeursBulletin evenwichtige posities. Wij handhaven dan ook diverse longposities in sterk presterende aandelen. Bovendien beperken diverse shortposities in zwakke fondsen het risico van onze portefeuille. Wij staan nog altijd klaar om winstgevende posities uit te breiden zodra de AEX een duidelijke richting heeft gekozen. Desalniettemin, kunnen diverse portefeuilles, zoals OptieAlert, tevens van een zijwaarts bewegende markt profiteren. Diverse portefeuilles zoals de SuperMomentumPortefeuille en de RatioPortefeuille scherpten het record in deze neutrale markt zelfs verder aan. Kortom, door middel van gedegen strategieën, kunt ook u geld verdienen.
Met vriendelijke groet,
www.beursbulletin.nl
www.beleggen.com
Harm van Wijk
De auteur heeft een positie in de AEX.
De auteur schrijft in dit weblog op persoonlijke titel. Zijn handelssignalen kunnen op elk moment veranderen. De informatie in dit weblog is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Wilt u dit dagcommentaar per e-mail ontvangen? Klik dan op bovenstaande link.

