MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Of het tweede deel van de aloude beurswijsheid “Sell in May and go away, but remember to come back in September” opnieuw opgeld doet, is nog de vraag. Op de eerste handelsdag van september, stokte de opmars van de AEX. De index sloot vrijwel onveranderd op 293,96 punten. Het forse herstel op 31 augustus kreeg geen vervolg en de AEX…
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Of het tweede deel van de aloude beurswijsheid “Sell in May and go away, but remember to come back in September” opnieuw opgeld doet, is nog de vraag. Op de eerste handelsdag van september, stokte de opmars van de AEX. De index sloot vrijwel onveranderd op 293,96 punten. Het forse herstel op 31 augustus kreeg geen vervolg en de AEX blijft daardoor gevangen in het consolidatiepatroon binnen de sterk dalende trend van de afgelopen maanden.
Reeds drie weken beweegt de AEX in een brede bandbreedte van 30 punten tussen circa 265 punten en 295 punten. Gisteren deed de AEX een poging om de top van medio augustus te doorbreken, maar werd teruggefloten. De opleving van de laatste dagen wordt veroorzaakt door de groeiende hoop op QE3. De slechte cijfers van de laatste dagen maken de kans op nieuwe stimuleringsmaatregelen groter.
Weekbasis
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">In de voorgaande weken vormde de AEX inside bars, maar deze week komt daaraan een einde. Ondanks het forse herstel vanaf het dieptepunt in augustus, is de brand echter nog niet meester. Daarvoor zal de index de weerstandszone 296/300 punten moeten zien te doorbreken.
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Verwacht mag worden, dat dit weerstandsniveau zich niet gemakkelijk gewonnen geeft. Zolang de dalende trend van de afgelopen maanden intact is, ligt onze focus op weerstanden. Worden deze doorbroken, dan biedt dit weer perspectief voor koopkansen. Een doorbraak van het laagste punt van dit jaar (rond 265 punten) zou dit lichtje echter snel doven.
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">De RSI is vanwege het herstel van de AEX opnieuw boven de 30%-grens gekomen, wat het oversold-niveau aangeeft. De bear market range is evenwel intact zolang de RSI onder 60% noteert.
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Dagbasis
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Het beeld op dagbasis is, ondanks het sterke herstel, nog niet overtuigend. De AEX heeft inmiddels de bovenkant van de trading range rond 296 punten bereikt. Vooralsnog noteert de AEX onder de weerstandsgrens, waardoor we op onze hoede blijven. De lange termijn trend is, getuige de neerwaartse curve van het 200-daags voortschrijdend gemiddelde, nog altijd dalend.
De koopkrachtindicator RSI noteert nu rond de 50%-grens en laat toenemende kracht (afnemende verkoopkracht) zien. De positieve divergentie tussen de AEX en de RSI, de lagere bodems in de AEX en hogere bodems in de RSI, is een bemoedigen teken. Een doorbraak van de voorgaande top rond 296 punten is echter noodzakelijk voor een positiever beeld.
De AEX dient evenwel tot ver boven 300 punten te stijgen, alvorens de index uit de downtrend van de afgelopen maanden breekt. De langere time frames zijn natuurlijk niet zomaar gedraaid, maar het moet natuurlijk beginnen met de kortere time frames, die de afgelopen week een verbetering laten zien.
Uurbasis
Op uurbasis heeft de RSI de 70%-grens gepasseerd, waarmee de bear market range is verlaten. Aangezien nu sprake is van een bull range mogen we verwachten dat de AEX de aanval op de weerstand voortzet. De RSI mag natuurlijk een stap terug doen, maar bij voorkeur niet onder 40% zakken (onderkant bull market range). Een verdere verzwakking zou het signaal opnieuw op rood zetten. Pas als de top rond 296 punten wordt doorbroken, breekt de zon weer door.
Met vriendelijke groet,
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">www.beursbulletin.nl
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">www.beleggen.com
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">www.de-beurs.nl
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
Drs. Harm van Wijk
MARGIN: 0cm 0cm 0pt">
De auteur heeft posities in de AEX.
De auteur schrijft in dit weblog op persoonlijke titel. Zijn handelssignalen kunnen op elk moment veranderen. De informatie in dit weblog is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Wilt u dit dagcommentaar per e-mail ontvangen? Klik dan op bovenstaande link.
