De beste belegging van dit decennium (Jack Hoogland)

Tot slechts een paar jaar geleden wilden veel landen wereldwijd hun kerncentrales sluiten.

Vervolgens concludeerden ze dat een beperkt aandeel kernenergie wellicht toch een goede aanvulling is op zonne- en windenergie.

Afgelopen jaar zagen we dat veel landen zon en wind het belangrijkst bleven vinden, maar dat ze een wat groter aandeel kernenergie misschien toch wenselijk achten.

Nu zien we het eerste land dat de volgende stap zet.

Zuid-Korea heeft vandaag officieel besloten om de komende jaren méér te investeren in kernenergie, en minder in zonne- en windenergie.

In 2030 zal 32,4% van de Koreaanse elektriciteit worden geleverd door kerncentrales, terwijl slechts 21,6% van zon en wind zal komen.

Zoals we al eerder hebben aangegeven, zijn alleen de 150 reactors die China de komende 15 jaar gaat bouwen al genoeg voor een enorme bull markt in uranium.

De tweet hieronder laat goed zien hoe hard China in nieuwe kerncentrales aan het investeren is.

Vooral nu energiezekerheid en -onafhankelijkheid steeds belangrijker worden, is onze overtuiging dat…
Klik hier om verder te lezen