Een belangrijke verandering is in gang gezet! (Jack Hoogland)

We zien niet alleen op de beurs, maar vooral ook in de serieuze financiële media steeds meer twijfel ontstaan over Big Tech’s miljardeninvesteringen in AI.

JP Morgan berekende dat Big Tech’s investeringen voor $400 tot $500 miljard aan nieuwe omzet moeten genereren om hun winstmarges op peil te houden. Zie onderstaande tweet.

Daar gaan ze niet eens in de buurt komen, waardoor ze techbeleggers zwaar gaan teleurstellen.

We zien op de beurs al de eerste tekenen dat grote techaandelen aan populariteit verliezen.

Terwijl goudaandelen dit jaar al gemiddeld 19% in koers stegen, noteert de Nasdaq100 slechts 0,4% hoger.

Zoals Tavi Costa in onderstaande tweet aangeeft, is dat logisch omdat omzetten en winsten van goudproducenten door het dak gaan.Het lijkt er sterk op dat steeds meer beleggers techaandelen verkopen en goudaandelen kopen.

Goudaandelen noteren nu gemiddeld 56% hoger dan op deze dag een jaar geleden.

In onderstaande grafiek zien we echter dat goudaandelen in relatie tot de beursindex nooit eerder zo goedkoop zijn geweest als nu.

Oorzaak is dat…
Klik hier om verder te lezen