De zeer korte termijn is altijd giswerk, maar de koersgrafieken van goud en zilver gaven me deze week voor het eerst het gevoel dat een basis is gelegd voor een nieuwe prijsstijging.
Ik wil u vandaag echter vooral laten zien waarom wij voor de rest van dit jaar zéér positief zijn.
Allereerst op de afbeelding hieronder de fameuze quote van Druckenmiller die ik u afgelopen jaar tijdens iedere correctie heb laten zien.
Alles draait wat ons betreft om de vraag of er de komende tijd liquiditeit van of juist náár financiële markten vloeit.
In onderstaande grafiek van Raoul Pal zien we dat liquiditeit wereldwijd aan het stijgen is, maar tegelijk dat die stijging in de VS (rode lijn) aan het afzwakken was.
De oorzaak daarvan lag vooral in de government shutdowns, waarvan de laatste vorige week werd beëindigd.
Want bij dreigende shutdowns zet het Ministerie van Financiën altijd genoeg geld opzij om rekeningen te kunnen blijven betalen.
Op de afbeelding hieronder zien we dat het MinFin nu maar liefst $925 miljard op zijn bankrekening bij de Fed heeft.
Nu er nauwelijks nog dreiging van shutdowns is, zal dit saldo…
Klik hier om verder te lezen
