Donderdag werd bekend dat inflatie in de VS is gestegen, en dus zou je verwachten dat goud en zilver in koers daalden wegens dalende kans op een renteverlaging.
Goud steeg gisteren echter naar $3650 en zilver zelfs tot boven $42.
De reden daarvoor wordt kort en krachtig gegeven in onderstaande tweet.
De handelstarieven sijpelen nu door in consumentenprijzen, juist op een moment dat de druk op de consument én de arbeidsmarkt sterk toeneemt.
Gevolg is dalende omzet en dalende winst voor bedrijven, waardoor werkgelegenheid en consument nog verder onder druk komen te staan.
Een situatie die leidt tot recessie en daarmee ook tot een nóg sneller stijgende Amerikaanse staatsschuld.
Gevolg is dat de Federal Reserve niet alleen de rente moet verlagen, maar ook geld moet printen om staatsobligaties op te kopen.
Leidend tot verder afbrokkelend vertrouwen in staatsobligaties.
In onderstaand fragment uit mijn gesprek met Tom Lassing van vorige week, geef ik aan dat zilver onder die omstandigheden zomaar richting $200 tot $300 kan stijgen.
Donderdag vertelde ik u al onder welke omstandigheden het wat ons betreft tijd wordt om de zijlijn op te zoeken.
Van die omstandigheden zijn we nog minstens…
Klik hier om verder te lezen