Vrijdag liet ik u al zien hoe ongekend hard de vraag naar koper stijgt als gevolg van de transitie naar elektrisch rijden. Op de grafiek hieronder zien we hoe hard de vraag naar koper stijgt als gevolg van investeringen in zonne- en windenergie.
De vraag naar koper benodigd voor zonnepanelen en windmolens zal tot 2030 met maar liefst 100% stijgen! Als de vraag naar koper (en andere grondstoffen) zó hard stijgt, dan zou je verwachten dat producenten massaal gaan investeren in nieuwe mijnen.
Het omgekeerde is echter het geval.
In onderstaande tweet laat Tavi Costa zien dat investeringen in nieuwe mijnen zijn gedaald naar het laagste niveau in 15 jaar. De vraag naar onder meer koper, nikkel en kobalt stijgt ongekend hard, terwijl het aanbod de komende tien jaar juist afneemt. Snel stijgende vraag en dalend aanbod is hét recept voor enorme tekorten! Je mag dan ook niet raar opkijken als… Klik hier om verder te lezen
