Op onderstaande langetermijn koersgrafiek is goed te zien dat de uranium dagprijs sinds begin april een nieuwe stijging heeft ingezet.
En aan de twee vorige stijgingsfases (mrt21-mrt22 en jan23-jan24) is goed te zien dat zo’n eenmaal begonnen stijging maandenlang doorzet én zeer fors is.
De kans is groot dat uranium tijdens deze fase harder zal stijgen, want de markt voor uranium wordt zienderogen krapper.
Vorige week vetelde ik u al dat het uraniumfonds van Sprott $200 miljoen had opgehaald.
In de tweet hieronder zien we dat het fonds vrijdag 650.000 pond fysiek uranium heeft opgekocht én dat het nog $183 miljoen in kas heeft.
Dit betekent dat het de komende tijd nog ruim 2 miljoen pond gaat opkopen.
Sprott zorgt er hiermee voor dat op de spot market nauwelijks nog een pond uranium te verkrijgen is!
Minstens zo belangrijk is onderstaande tweet, met daarin een zeldzaam persbericht van industrieconsultant TradeTech.
TradeTech geeft aan dat meerdere bedrijven die kerncentrales beheren nu in de markt komen voor meerjarige contracten voor de levering van uranium.
De grote vraag is echter…
Klik hier om verder te lezen
