Het afgelopen jaar heb ik al vaak geschreven dat wij pas voorzichtig gaan worden als het met de economie te goed gaat als gevolg van te veel stimulering door centrale banken.
Want dan volgt inflatie door oververhitting en moeten centrale banken (zoals in 2022) massaal op de rem trappen.
In de afbeelding hieronder ziet u welke indicatoren wij daarvoor zoal in de gaten houden.
Door de energiecrisis zien we nu een situatie ontstaan die ons reden geeft om niet voorzichtig, maar juist extra positief te worden.
De Amerikaanse economie heeft van alle landen zo ongeveer het minste last van de huidige energiecrisis.
In de tweet hieronder zien we echter dat het consumentenvertrouwen nu is gedaald naar het laagste niveau ooit gemeten. En in de tweet hieronder zien we dat huizenbouwers, die hoopten op herstel van de huizenmarkt, hun vertrouwen weer aan het verliezen zijn.
Deze indicatoren geven aan dat centrale banken niet op de rem moeten staan, maar juist zullen moeten stimuleren om een recessie te voorkomen.
Wat betekent dat de nu al stevig stijgende hoeveelheid…
Klik hier om verder te lezen
