brexit

Brexit onderhandelingen voorbij (Tom Lassing)

De titel klopt niet. De Brexit onderhandelingen zijn opgeschort, maar in feite zijn ze nog niet eens begonnen.
Bij een normale formele internationale onderhandeling geven beide partijen op papier aan waar ze heen willen en beginnen de onderhandelingen zodra beide teksten binnen zijn.
In dit geval is het nog niet eens zo ver gekomen.
De EU heeft keurig haar positie schriftelijk aangegeven, waarna het VK bij monde van Boris Johnson aangaf het er niet mee eens te zijn.
Toen stopte het.
Boris Johnson weigerde een eigen schriftelijke positie weer te geven waarna echte onderhandelingen gestart hadden kunnen worden.
Altijd is al duidelijk geweest dat Boris geen zin had in onderhandelingen, maar hij blijkt nu niet eens in staat om aan te geven wat het VK dan WEL wil, als hij de positie van de EU niet wil volgen.
Boris doet er dus alles aan om het een No Deal Brexit te laten worden. Hij gaf zelfs een week geleden nog aan dat hij de transitieperiode niet wil verlengen.
Dat lijkt een soort van zelfdestructie, maar er zit een belangrijke reden achter.
Boris Johnson is namelijk het politieke mannetje van de superrijken.
Alleen de superrijken in het VK hebben rechtstreeks baat bij een No Deal Brexit. Immers bepalen die superrijken dan hoe er omgegaan gaat worden met belastingen op vermogen en inkomen etc.
Een belangrijke reden om uit de EU te willen stappen was altijd al de steeds strengere EU en ECB controle op (illegale) vermogens. De EU wilde strenger optreden tegen witwassen en belasting ontduiking van en door EU onderdanen en hier woonachtigen. Dat is echter niet in het belang van de superrijken. London is zo ongeveer de duurste stad in de wereld en dat komt niet omdat de superrijken er veel belasting moeten betalen.
De onroerend goed markt in London is zo overspannen omdat het de makkelijkste weg gebleken is om enorme bedragen wit te wassen. Vooral Russisch crimineel vermogen, maar ook de nodige rijke Arabieren en Chinezen hebben London gevonden.
De Brexit is de beste weg om die vermogens naar het VK te blijven trekken.

Meer van de auteur

winst

Dit kom je alleen in crisistijd tegen! (Jack Hoogland)

vectorvest analyse

Vectorvest webinar (Tom Van Noyen)