Insiders verkopen massaal hun aandelen (Jack Hoogland)

Ik moet eerlijk zeggen dat ik niet had verwacht dat de beurs de afgelopen dagen zo stevig verder zou herstellen. Tegelijk heb ik zéér sterk het gevoel dat dit een zogeheten bull trap is. Een herstel dat is bedoeld om de gewone particuliere belegger weer even optimistisch te stemmen.

Want nu de gewone man weer gerustgesteld is, kunnen de grote jongens het herstel gebruiken om nog wat aandelen te dumpen, of om nieuwe short posities in te nemen. Precies zoals we begin januari bij Bitcoin zagen gebeuren.

Gisteren heb ik voor de aandelen uit ons rapport “De Nieuwe Internet Hype” even gekeken wat de insiders nu met hun aandelen aan het doen zijn. Die zijn massaal aan het verkopen. Op dit overzichtje zien we wat directieleden van Facebook vorige week hebben uitgespookt.

De zo ‘idealistische’ Mark Zuckerberg verkocht alléén vorige week al 617.200 aandelen Facebook, wat hem $108.590.756 opleverde. Zijn CTO Michael Schroepfer verkocht dinsdag 38.050 aandelen, wat hem $6.635.646 opleverde. Niet bepaald een teken van vertrouwen in Facebooks toekomst.

Hetzelfde patroon zag ik bij zowat alle aandelen uit ons rapport “De Nieuwe Internet Hype“. Het meest flagrante voorbeeld is de CEO van een kleiner tech-bedrijf, die dit jaar iedere beursdag voor een half miljoen dollar aan aandelen verkocht. IEDERE DAG.

Het beeld is enorm duidelijk.
Klik hier om verder te lezen

Meer van de auteur

Philips Lighting niet zo heel hot

AEX nog altijd onder 540