Vanmiddag om 15:30 uur gaat de Amerikaanse beurs weer gewoon open. Rond de klok van 12:00 uur kijk je altijd even – uit gewoonte – wat de futures van de leidende Amerikaanse indices voorbeurs doen. Op basis daarvan bekijk je de invloed van deze standen op jouw lopende posities. Eigenlijk tegen beter weten in, omdat de realiteit na het openen van de beurs toch bijna altijd anders is.
Het eerste uur van de handelsdag zit je als een opgewonden of juist terneergeslagen konijn naar het beeldscherm te turen. Pas daarna kan het echte werk beginnen. Voorzichtig probeer je je een beeld te vormen wat de juiste beslissingen zijn voor jouw portefeuille om vervolgens al dan niet actie te ondernemen.
Bovenstaande is slechts een hypothetische weergave hoe de dag van een doorsnee optietrader eruit zou kunnen zien. Maar ongetwijfeld herken je jezelf op bepaalde punten. Waar of niet?
Het grootste probleem van het handelen op de beurs (ongeacht of je opties gebruikt of elk willekeurig ander beleggingsinstrument) is niet de beurs, maar de belegger zelf. Dit komt omdat beleggen voor de meesten een solistische aangelegenheid is.
Het voordeel van alles alleen doen is dat je aan niemand verantwoordelijkheid hoeft af te leggen. Het grote nadeel is echter ook dat je aan niemand verantwoordelijkheid hoeft af te leggen. Een druk op de knop en je hebt een positie ingenomen en met nog een druk op de knop heb je die ook weer afgesloten. En dat zonder dat er iemand op je vingers zit te kijken.
Onze ervaring – en dat bleek onlangs ook uit het onderzoek dat wij gedaan hebben – is dat het samen traden van onschatbare waarde is. In dit geval is 1 + 1 niet 2, maar 3! Juist doordat je samen de afwegingen maakt over de keuze van tickers, strategieën en het managen van de posities druk je niet zomaar op de knop. Elke actie wordt daardoor een weloverwogen beslissing.
Om de sleur van het solistisch beleggen te doorbreken en te ervaren hoe het is om in gezelschap van anderen beleggingsbeslissingen te nemen, organiseert US Option Trader morgenavond (5/3) om 20:00 uur gratis een Online Live Trading Session.
Klik hier om GRATIS je in te schrijven voor Online Live Trading op 5/3 om 20:00 uur. http://webinarjam.net/webinar/go/5511/ffd6bc6d1a
Tijdens dit webinar zullen wij laten zien hoe een consistente handelsmethode rust en duidelijkheid geeft voor de dagelijkse beleggingsactiviteiten en hoe wij gezamenlijk in onze Trading Room beslissingen nemen. Ook is er voldoende ruimte actuele praktijkvoorbeelden en vragen van de deelnemers.
Kortom, ga morgen een uur met ons aan de slag!
Klik hier om GRATIS je in te schrijven voor Online Live Trading op 5/3 om 20:00 uur.
http://webinarjam.net/webinar/go/5511/ffd6bc6d1a
PS: de 19 maart gaan we deze sessie ook live in Best doen. Maar dan ook samen in een zaal en niet zoals vanavond ieder voor zich achter de eigen PC.
