PolderPortefeuille: sluit koop AEX

Een ouderwetse Fed truuk gisteravond. De rente bleef onveranderd zoals verwacht en daarna kwam de bail-out van AIG. Een shortsqueeze was het gevolg.

Toch is de AEX extreem zwak. Na een opening… Een ouderwetse Fed truuk gisteravond. De rente bleef onveranderd zoals verwacht en daarna kwam de bail-out van AIG. Een shortsqueeze was het gevolg.

Toch is de AEX extreem zwak. Na een opening op 380 stortten we de afgrond in. Iedereen denkt weer aan de redding van Fannie en Freddie en maakt van het herstel massaal gebruik om aandelen te dumpen. De S&P futures noteren van een overnight high op 1230 nu alweer net boven de zeer belangrijke 1200 punten.

We sluiten (kopen) voor de PolderPortefeuille van Michael Kraland 7 AEX FTI okt op 368 en de 8 die we nog short zitten houden we voorlopig even vast. Dit met het oog op het vaste verschijnsel dat de futures meestal in het begin van de middag weer oplopen als de VS wakker wordt. Bovendien is er gisteren in de VS technisch gezien een bodempatroon gezet, waarbij de 1200 key is.

We verwachten niet dat deze voor opening van de VS al gebroken gaat worden. Door de helft van de positie te sluiten, geven we onszelf iets meer ruimte mocht er nog weer een rally ontstaan.

Meer van de auteur

AEX beleeft mini-‘Black Monday’

Paniek en angst