Spaarders de pineut

De Tijd in België heeft eindelijk ook door dat spaarders in feite de rekening betalen.
Inflatie vrat de laatste twee jaar 3,1 miljard aan spaargeld op. Dat is 280 euro per Belgische inwoner.

Nu heeft de Belg het meeste geld bij de grote banken, die daarop het laagste rentepercentage geven.
De drama’s in Nederland rondom Icesave en DSB zullen daar deels debet aan zijn, maar tradiotioneel sparen de meeste mensen ‘veilig’ bij de grote banken. Veilig, maar behoorlijk onrendabel.
Wie ben ik om ze terecht te wijzen. Als die mensen 280 euro per persoon willen kwijtspelen aan inflatie, dan laat ze…
Toch is het zonde van het geld. Je spoelt het immers ook niet door de WC. Waarom doe je dit dan wel als spaarder?
Er worden door de spaarders allemaal excuses gegeven, waarbij de meest gebruikte is, “ik heb er geen verstand van”.
Nu, prima, dat kost u dan 140 euro per jaar per persoon. Ik voorzie dat dit bedrag de aankomende jaren zal stijgen, tot het moment dat de koopkracht zo is afgenomen dat de spaargelden opgesoupeerd gaan worden. Dan is het probleem ook opgelost. Immers is er dan geen spaargeld meer waarop infaltie verloren kan worden.
Zo zien we maar, ieder nadeel heeft zijn voordeel…
Lees verder een artikel van Marc Haagen over dit onderwerp: http://forum.beursbox.nl/2011/09/20/belgische-spaarders-de-pineut/

Meer van de auteur

CAC40 ketst af op dalende weerstandslijn

AEX hoger ondanks downgrade Italië