Als Matching Capital financieren we graag projecten met een gezond huurrendement. Een uitdaging is dat de huizenprijzen de laatste jaren sterk gestegen zijn. Er hier lijkt nog geen einde aan te komen. Dat is niet alleen lastig voor mensen die een woning willen kopen. Het is als woningbelegger ook moeilijk om een aantrekkelijk huurrendement te maken. Daardoor is het niet altijd mogelijk om 6 tot 7% rente te bieden.
Projecten met gezonde huurinkomsten zijn “crisisbestendig”. Stel, de prijzen gaan een keer fors zakken. Dan is er niks aan de hand zolang er een goed huurrendement is. De rente kan gewoon aan u worden uitgekeerd. Dus: we houden van verhuurde woningen. Het tekort aan betaalbare woningen in Nederland is enorm, en dat zal voorlopig zo blijven. Er zijn daarom voldoende huurders.
Bij kantoren, winkels of bedrijfspanden kijken we ook nuchter en kritisch naar de huuropbrengsten en de verhuurbaarheid. Wat we te risicovol achten, keuren we af en treft u niet op onze website. Op onze site staan (uiteraard) alleen projecten waar wij vierkant achter staan.
Ons streven is om 6% rente of meer te blijven bieden. Kredietnemer moet het uiteraard wel kunnen betalen. Er zijn fondsen (ik noem geen namen) die 7% rente bieden terwijl het vastgoed 4% huurrendement opbrengt. Ze gokken op een forse waardestijging. En anders hebben de beleggers die hun geld hebben uitgeleend een probleem. Rente wordt betaald met geld van nieuwe beleggers. Dit vinden wij oneerlijk en hier doen wij principieel niet aan mee.