Een dochteronderneming van NEO Finance, te weten FinoMark, verstrekt leningen aan ondernemingen. Dat gaat om grotere bedragen en je mag daar als belegger dus ook meer dan 500 euro per lening investeren. Bij NEO Finance is het maximale bedrag per lening 500 euro.
Ik heb nu in een bouwbedrijf geïnvesteerd dat per bouwproject leningen afsluit. Zo ontwikkelen ze nu in Duitsland een speelparadijs. Ze hebben 100.000 aan kapitaal nodig voor een periode van vijf maanden.
De rente is 10%.
Onder de lening zit een garantie van een natuurlijk persoon, namelijk de eigenaar van de onderneming. Hij verwacht het project binnen de vijf maanden opgeleverd te hebben, waarna hij betaald wordt en de lening afgelost kan worden.
De lening maakt het hem mogelijk sneller op te leveren en meer projecten aan te nemen.
Dit soort projecten zijn ook voor investeerders die wel een flink bedrag beschikbaar hebben, maar niet jarenlang in leningen willen zitten, heel interessant. 10% rente is erg interessant en FinoMark geeft met de risico-indeling al goed aan wat de risico’s zijn.